ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5058 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Při předávání Emmy uspěla Hra o trůny

0 jsk 20.9.2016

Drama Hra o trůny (Game of Thrones) a politická satira Viceprezident(ka) získaly na nedělním předávání prestižních televizních Emmy v Los Angeles ocenění pro nejlepší seriály roku. Tím zopakovaly úspěch z loňska.

Hra o trůny, sledující postavy zápasící o moc ve fiktivním světě plném brutality, magie i draků, uspěla v kategorii nejlepší dramatický seriál. S letošními dvanácti cenami Emmy jich má už osmatřicet, čímž o jednu překonala dosavadní rekord seriálu Frasier.

Seriál Viceprezident(ka) ocenili jako nejlepší komediální seriál a jeho hlavní představitelka Julia Louisová-Dreyfusová dostala rekordní šestou cenu Emmy v kategorii nejlepší komediální herečka.

Nejlepší herečkou v dramatickém seriálu se stala Tatiana Maslanyová za ztvárnění několika postav-klonů v Orphan Black, za které si už vysloužila uznání pro všestrannost. Rami Malek ze seriálu Mr. Robot je držitelem Emmy v kategorii nejlepší herec v dramatickém seriálu, ve kterém hraje programátora najatého tajnou hackerskou organizací. Cenu pro nejlepšího herce v komediálním seriálu si už podruhé převzal Jeffrey Tambor za roli v seriálu Transparent.