ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8098 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Při koncertu The Libertines málem došlo k tragédii

0 Redakce 31.8.2010

Britská kapela The Libertines byla nucena přerušit oba své koncerty na víkendových festivalech v Readingu a Leedsu. Důvodem byla životu nebezpečná hysterie, s jakou diváci v prvních řadách pod pódiem přijali návrat kapely.
V obou případech totiž došlo k tlačenici, kterou pozorní pořadatelé po dohodě s kapelou uklidnili teprve ve chvíli, kdy tato přestala hrát.

Připomeňme, že The Libertines se letos reaktivovali po šestileté pauze kvůli tomu, aby se představili na festivalech v Leedsu a Readingu. Na první zastávce bylo přítomno osmdesát tisíc diváků a pořadatelé museli při přerušení koncertu z davu pod pódiem vytahovat několik lehce zraněných diváků. V Readingu přerušili koncert při písničce Time For Heroes. Muzikanti odešli ze scény, pořadatelská služba diváky usměrnila a koncert pak mohl pokračovat.

„Někteří lidé tady vepředu nemohou dýchat. Prosím, couvněte o několik kroků,“ požádal pak z pódia diváky kytarista a zpěvák Carl Barat.

V tomto týdnu by měla londýnská kapela oznámit, co bude dělat dál. V její diskografii je zatím poslední album nazvané The Libertines, které vyšlo v srpnu 2004.

JŠp