ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11612 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Při Andělech uctí oběti leteckého neštěstí

0 Redakce 15.4.2010

Úvod přímého přenosu 19. ročníku výročních cen Akademie populární hudby bude v sobotu 17. dubna jiný než jakýkoli jeho předchozí ročník. Ponese se v duchu vzpomínky na oběti sobotního leteckého neštěstí předních polských představitelů. Moderátorka večera Tereza Pergnerová vyzve přítomné hosty, aby povstali a uctili památku obětí minutou ticha.

Po pietní vzpomínce začne samotné vyhlašování vítězů. Během ceremoniálu se na pódiu představí drtivá většina nominovaných umělců, zvláštním hostem večera bude porotkyně první mezinárodní pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar Marta Jandová s německou rockovou skupinou Die Happy.

Letošní udílení  Cen Anděl zahájí novou tradici prezentace české populární písně, která bude interaktivní, a tím i atraktivnější pro televizní diváky. K hlavním novinkám patří snížení kategorií na sedm, organizátoři vyškrtli z původního seznamu sekce Zahraniční album roku a Hudební DVD roku. Naopak výraznou novinkou je vyhlášení nejprodávanější Desky roku 2009, které byl doposud věnován samostatný večer.

Hlasování probíhá  opět dvoukolově. V prvním kole, které se uskutečnilo elektronickou formou, vybrali akademici z více než 250 interpretů a titulů trojici nejlepších v každé ze sedmi kategorií. Během přímého přenosu vybere Akademie populární hudby z těchto nominovaných vítěze v každé kategorii.

tz