ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16600 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Prezidentská volba rozhádala autory seriálu Zdivočelá země s Dejdarem

0 Richard Winter 21.1.2013

Scénárista a režisér seriálu Zdivočelá země nebudou v budoucnu spolupracovat s Martinem Dejdarem kvůli jeho záměru volit ve 2. kole prezidentských voleb Miloše Zemana. Představitel ústřední postavy seriálu podle nich léta říkal, jak mu příběh změnil myšlení a názory, nyní ale prý potvrdil, že to “byly jen kecy”. Ve svém prohlášení to uvedli spisovatel Jiří Stránský a režisér Hynek Bočan.

Dejdar se brání tím, že řekl jen to, co si myslí. Právě v tom je podle něj princip Zdivočelé země – že lidé mohou vyjadřovat svůj názor. “Skončili jsme s ním. Či spíš on s námi,” uvedli v prohlášení Stránský a Bočan.

Televizní sága Zdivočelá země vznikla podle románů Jiřího Stránského Zdivočelá země a Aukce. Ve čtyřech řadách popisuje osudy bývalého západního pilota Antonína Maděry po konci druhé světové války do roku 1990. Autor sám strávil několik let v komunistickém vězení po vykonstruovaném obvinění z velezrady.

Bočan se Stráským teď chystají společně film Piknik. Natáčet by se mělo začít letos v létě. Ve snímku se potká osm osmdesátníků, bývalých muklů. Chtějí oslavit půl století od svého propuštění a uspořádat piknik. Vezmou s sebou i své ženy a rodiny. Narazí tak na sebe mužský a ženský pohled na minulost. Ve filmu by si měl zahrát třeba Josef Somr či Jan Tříska, prozradil režisér.