ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5057 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Premiéra v Žižkovském divadle

0 jsk 23.5.2024

Divadelní soubor 3D company uvede v Žižkovském divadle Járy Cimrmana v Praze 27. května premiéru divadelní hry Johna Pielmiera Agnus Dei. Mistrně napsaná detektivka s prvky psychologického thrilleru nás postaví před otázku, zda lze vůbec ještě v dnešní době věřit na zázraky.

V klášteře bylo v koši na odpadky nalezeno mrtvé novorozeně. Podezřelou je mentálně zaostalá mladá jeptiška Agnes (Eliška Nejedlá), která si ale z osudné noci nic nepamatuje. Matka představená (Vilma Cibulková), jež celý čin ohlásila, se chová více než rozporuplně. A psycholožka Miriam Livingstoneová (Karolína Půčková), která má objasnit, co se odehrálo, se snaží dostat věcem pod kůži až podezřele vášnivě.

Agnus Dei je jedinečnou hrou se třemi skvěle napsanými rolemi pro tři výjimečné herečky. Kombinace prvků detektivky, thrilleru a mysteriozity vytváří originální psychologické drama, ve kterém si jako diváci nemůžete být do samého konce ničím jistí. „Nejenom, že se pátrá po vrahovi novorozence, ale také narážíme na otázku nadpřirozených jevů a toho, zda je ještě v jednadvacátém století vůbec možné věřit na zázraky.“ říká režisér Martin Vokoun.

Tagy: