ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27342 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Premiéra Piece of Pleasure v pražském divadle Ponec

0 jsk 17.5.2023

Soubor Tantehorse obnažuje palčivé otázky současnosti skrze specifickou tělesnost počítající s riskem a odevzdáním se. Pro diváka s otevřenou myslí a imaginací tak jejich představení představují silný zážitek. A nejinak tomu bude 22. května při premiéře novinky Piece of Pleasure v Ponci.

Generační výpověď o stavu bytí, kde krize jako status quo nehledá řešení ani překonání, je inspirována postaktivismem myslitele Baya Akomolafa, ex-buddhistickou mniškou Kairou Jewel Lingo a obrazy umělecké dvojice Muntean a Rosenblum.

Autorkami konceptu a choreografie jsou Miřenka Čechová a Markéta Vacovská, které inscenaci Piece of Pleasure také režírovaly. Spolutvůrci jsou sami performeři Aneta Bočková, Tereza Holubová, Kateřina Jabůrková, Daniela Kolková, Andrej Lyga, Eduard Adam Orszulik a Vi Tranová.

„K dramaturgické spolupráci jsme přizvali italského choreografa, dramaturga a inspirátora Mirka Guida, který má za sebou úspěšnou kariéru v Cullberg Ballet, Dansens Hus Stockholm, Work Space Brussels, PACT Zollverein, Summer Studios Rosas ad.,“ doplňují k aktuální novince Miřenka Čechová a Markéta Vacovská a upřesňují, co diváky na Piece of Pleasure čeká: „Sedm mladých performerů zabývajících se možnostmi alternativní existence v současném světě, živá hudba Vi Huyen Tran, monstrózní obrazy plné nedosažitelného potěšení, posvěcené rány, které uctíváme.“