ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29464 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Premiéra hry Schůze na Facebooku a YouTube Divadla Na zábradlí

0 jsk 18.3.2021

Online schůze ředitele, herců, tajemnice a techniky Divadla Na zábradlí. Divadlo je zmražené už hodně dlouho, přesvědčte se sami, co zůstává z textů v hlavách herců. Chodí doma v teplákách nebo v boa? Jak přežívají tuto složitou situaci ve svých domácnostech?

Již tento čtvrtek 18. března budou schůzovat: Jana Plodková, Petr Čtvrtníček, Magdaléna Sidonová, Dita Kaplanová, Anežka Kubátová, Václav Vašák, Miloslav König, Vojtěch Vondráček, Jakub Žáček, Jana Jungvirtová, Ivan Voříšek, Jakub Žid, Magdaléna Novotná, Jiří Vyorálek a Petr Štědroň.

Autorkou novinky Schůze je umělecká ředitelka Divadla Na zábradlí Dora Viceníková, která řekla: „Kromě obecných zamyšlení o nenahraditelnosti divadla mě osobně současná specifická doba vedla k napsání hry pro naše herce a zázemí divadla, která pojmenovává absurdní rozměr internetových videohovorů. Herci, spolu s ředitelem divadla, tajemnicí, maskérem, technikem a dalšími živě diskutují přes obrazovky, a přitom se obsah této debaty vytrácí a zůstává jen absurdní pocit z této náhražkové formy komunikace.“

Premiéra Schůze se odehraje ve čtvrtek 18. března na Facebooku a Youtube Divadla Na zábradlí.

(foto: KIVA)