ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16504 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Premiéra filmu Olga nabídne koncert a vernisáž výstavy

0 Richard Winter 7.5.2014

Premiéru očekávaného celovečerního dokumentárního filmu o první dámě Olze Havlové s názvem Olga si 13. května užijí nejen hosté přímo v pražském kině Aero, ale díky přímému přenosu také lidé ve více než 20 kinech v ČR. Diváci všech přihlášených kin se mohou těšit jak na slavnostní projekci filmu, tak následující debatu s tvůrci i protagonisty filmu. Celý program, moderovaný Jáchymem Topolem, završí hodinový koncert undergroundové legendy The Plastic People of the Universe přímo před plátnem Aera.

Krátce před začátkem projekce proběhne ve foyer Aera také vernisáž putovní výstavy fotografií Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové zachycující začátky nadace a Olgu Havlovou při práci s lidmi s handicapem. Expozice vznikla před čtyřmi roky k 20. výročí založení Výboru a zachycuje činnost Olgy Havlové ve prospěch lidí s handicapem. Výběr z uměleckých fotografií z počátků činnosti nadace pořídili známí fotografové Ondřej Němec, Bohdan Holomíček, Přemysl Fialka, Gabriela Čapková, Zdeněk Chrapek a další. Výstava bude v prostorách foyer kina Aero k vidění až do 18. května.

Čekat na Olgu u „zavěšené kávy“ budou moci v premiérovém týdnu (12. až 18. května) návštěvníci 26 kaváren v Praze, Brně, Ostravě a Hradci Králové během speciální akce „Čekám na Olgu“. Akce navazuje na všeobecně známou skutečnost, o které i ve filmu mluví osobní ochranka paní Olgy, a to že se na Olgu Havlovou nesmělo po ránu mluvit, dokud si nedala kávu.

Návštěvníci vybraných kaváren tak dostanou možnost vyjádřit své sympatie k osobnosti paní Olgy, a pokud si objednají kávu pomocí hesla: „Dám si jedno s Olgou“ a během pití kávy dokážou 15 minut mlčet, dostanou kávu zdarma (platí pouze do vyčerpání denního limitu). Všechny participující kavárny budou označeny speciálními samolepkami.

Tagy: , ,