ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6088 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Přehlídku francouzských filmových delikates zahájí drama Sils Maria

0 Richard Winter 12.5.2015

Druhý ročník přehlídky francouzských filmů Creme de la Creme se uskuteční od 13. do 17. května v pražských kinech Lucerna, Evald a Mat a poprvé vstoupí do regionů. Do kin za nevšedními zážitky mohou zamířit i diváci v Brně, Plzni, Ostravě, Děčíně, Litoměřicích, Mariánských Lázních, Hluboké nad Vltavou, Karlových Varech, Přerově, Chomutově, Zlíně, Litvínově a Boskovicích. Creme de la Creme II slavnostně zahájí 13. května v kině Lucerna soutěžní film z Cannes 2014 Sils Maria (na snímku).

“Francouzský film je jedním z hlavních motorů evropské kinematografie a Creme de la Creme zapadá do konceptu Film Europe a naší snahy systematicky mapovat a prezentovat to nejlepší, co Evropa filmově vytváří. Festival je stejně jako Scandi a Be2Can celonárodní událost. Čeští kinaři na tento rok mile překvapili a jejich zájem o Creme de la Creme rapidně stoupl a my jim za jejich přízeň děkujeme,” konstatoval Ivan Hronec, prezident společnosti Film Europe Media Company.

Přehlídka francouzského filmu Creme de la Creme II ve čtrnácti městech promítne celkem 22 pozoruhodných snímků. Tím prvním bude drama Sils Maria režiséra Oliviera Assayase s Juliette Binoche a Kristen Stewart, která za roli lehkovážné mladé hollywoodské hvězdičky získala sošku Cézara, nejvyšší francouzskou národní cenu. Další lahůdkou je hvězdně obsazený film J. Benoîta Tři srdce s Charlotte Gainsbourg, Chiarou Mastroianni a Catherine Deneuve.

Fanoušci Marrion Cotillard by si neměli nechat ujít film Dva dny, jedna noc, který byl nominován na Oscara, či poslední počin ikony francouzského filmu Jeana-Luca Godarda Sbohem jazyku natočený technologií 3D. Příznivce životopisných snímků nadchne film Violette, přibližující život francouzské spisovatelky Violette Leduc, která již ve čtyřicátých letech minulého století psala velmi otevřeně o sexu.

Za pozornost stojí také snímek Diplomacie od režiséra Volkera Schlöndorffa, který se zapsal divákům do povědomí snímkem Plechový bubínek. V předpremiéře Créme de la Créme II uvede romanci Láska na první boj. V programu nechybí ani filmy Renoir, Život Adéle, Paříž – Manhattan, Život té druhé, Láska je dokonalý zločin nebo Z prezidentské kuchyně, které už mají distribuční premiéru za sebou.