ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27893 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Přehlídka Projekt 100 nabídne čtyři tituly

0 Redakce 12.12.2011

Oproti minulosti, kdy nabízela dramaturgie putovní přehlídky Projekt 100 desítku kvalitních snímků včetně těch archivních, uvedou její organizátoři jen čtyři tituly. Bude se jednat o digitalizovaná díla mapující klíčové oblasti klasické filmové tvorby.

"Nová verze vychází z proměny distribučních systémů a strategií v posledních letech a změn v technických možnostech distribuce vlivem nástupu digitálních kopií a postupného konce klasických 35mm kopií," vysvětlil dramaturg Projektu 100 Jan Jílek.

Už v lednu 2012 nabídne Projekt 100 restaurovanou verzi půl století starého amerického muzikálu West Side Story. V létě bude uvedena digitalizovaná kopie grotesky Věry Chytilové Sedmikrásky z roku 1966, dojde i na Kaurismäkiho Bohémský život a drogový hit Dannyho Boylea Trainspotting.

Muzikál West Side Story, jehož producentem a režisérem byl Robert Wise, byl poprvé uveden 18. října 1961. Premiéru v rámci Projektu 100 bude mít 12. ledna v kině Lucerna. Tato adaptace nesmrtelného příběhu Romea a Julie se stala druhým nejúspěšnějším filmem roku a získala jedenáct Oscarů včetně zvláštního za choreografii pro Jeroma Robbinse. Hudba z filmu se stala jedním z nejuznávanějších soundtracků.

Novinkou ročníku 2013 bude podle organizátorů digitalizovaná verze jednoho z nejlepších filmů legendárního režiséra Billyho Wildera Sunset Boulevard z roku 1950, který z jedenácti nominací získal tři Oscary.

rwi