ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6317 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Přehlídka filmů Roberta Minerviniho

0 jsk 11.5.2021

Vizuálně pohlcující obrazy a výjevy z odvrácené strany dnešní Ameriky charakterizují tvorbu italského filmaře Roberta Minerviniho. Celosvětové uznání a řadu ocenění, včetně pěti cen z festivalu v Benátkách, mu přinesl zatím jeho poslední film Co uděláš, až svět vzplane?, v němž se mu podařilo proniknout do centra hnutí Černých panterů bojujících za spravedlnost pro černošskou komunitu. Online premiéru Minerviniho posledního snímku i jeho dřívějších filmů mohou diváci zhlédnout od pondělí 10. května na streamovacím portálu DAFilms.

Filmový program doplní exkluzivní živý stream diskuze s režisérem, který ve středu 19. května od 19 hodin povede Giona Nazzaro, umělecký ředitel prestižního festivalu v Locarnu. Více informací naleznete na: www.dafilms.cz/live.

Přehlídka filmů Roberta Minerviniho nazvaná Neklidné srdce Ameriky odkazuje k hlavním hrdinům jeho snímků, kteří se často musí vypořádat se svými vnitřními démony a také s nespravedlnostmi, jimž musí čelit v americké společnosti. Na DAFilms mohou čeští diváci poprvé vidět retrospektivu Roberta Minerviniho, která obsahuje čtyři celovečerní filmy s českými titulky.

Vrcholem v režisérově dosavadní filmografii se stal zatím jeho poslední film Co uděláš, až svět vzplane? z roku 2018. Tato filmová výpověď o černošské komunitě na americkém jihu, kterou otřásla v roce 2017 série rasově orientovaných vražd, mu na filmovém festivalu v Benátkách vynesla hned pět cen a následné uvedení na desítkách festivalů po celém světě. V českém prostředí mohli diváci film zhlédnout na festivalu v Karlových Varech nebo na MFDF Ji.hlava, kde byly rovněž k vidění jeho starší snímky nebo masterclass s režisérem.