ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16217 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Předvoj festivalu Colours of Ostrava startuje v úterý

1 Redakce 14.7.2015

Barevný hudební týden, Colours Week, začíná! již v úterý 14. července startují v severomoravské metropoli dvě akce, které předznamenají mezinárodní festival Colours of Ostrava.

Tou větší je Festival v ulicích, který po oba dny oživí centrum Ostravy koncerty, divadlem, filmy, workshopy či programem pro rodiny s dětmi. Vstup je zdarma. Druhou akcí, která letos poprvé potrvá dva dny, je mezinárodní showcasová konference Czech Music Crossroads. Ta do Ostravy přivede přední hudební odborníky, pořadatele, publicisty či agenty z celého světa a zároveň na odpoledních a večerních koncertech představí to nejzajímavější z hudby České republiky, a nově také Slovenska a Polska.

Pro mimoostravské zájemce o jednu či obě akce pořadatelé Colours of Ostrava připravili stanové městečko v areálu Slezskoostravského hradu, které bude letos otevřené od úterý 14. července. Celý Colours Week symbolicky začne již v pondělí 13. července v 17 hodin v Evangelickém Kristově kostele duchovním ekumenickým zastavením Barvy duše s hebrejskými písněmi vokálního souboru Noach.

Letos se Festival v ulicích vrátí na Masarykovo náměstí, Kuří rynek a nově i na Černou louku a samozřejmě do přilehlých ulic. „Program nabídne žánrově pestrou směs, od alternativy přes pop music až po world music či klasiku,“ říká na úvod ředitelka festivalu Petra Hradilová.

Vystoupí například Vlasta Redl s kapelou a Jiří Pavlica s Hradišťanem, Jiří Stivín (na snímku), Beata Bocek, Lucie Redlová nebo Žamboši. Představí se ale také vycházející hvězdy české a slovenské popmusic Elis a Martin Harich, těšit se můžete i na moderní reggae v podání Cocomana, balkánskou party Cirkusu problem či špičkovou alternativu formace Dva.

Hlavní hudební scéna se bude nacházet na výstavišti Černá louka, na místě, kde před lety stávala scéna Colours of Ostrava. Další menší pódia pak budou na náměstích v samotném centru města, jedno z nich bude ve spolupráci s Divadlem loutek také v amfiteátru tohoto divadla. „Na Černé louce zahraje mnoho unikátních kapel z celého světa, které se o několik dní později objeví na oblíbené Drive Stage na Colours of Ostrava,“ upřesňuje Petra Hradilová. Návštěvníci tak uvidí britskou dvojici míchající blues s beatboxem Heymoonshaker, Coco and the Butterfields, pohrávající si beatboxem, folkem a hip hopem, australskou hudební smršť The Crooked Fiddle Band, nizozemské rock-punkové Bazzookas nebo vynikajícího izraelského hráče na kamanche Marka Eliyahu.