ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4831 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Představitelé tří hrdinů Star Wars se prý vrátí v chystaném pokračování

0 Richard Winter 11.3.2013

Představitelé trojice hlavních hrdinů Star Wars Lukea Skywalkera, Hana Sola a princezny Leiy (Harrison Ford, Mark Hamill a Carrie Fisherová) se pravděpodobně objeví i v připravované trilogii. V rozhovoru s novináři to naznačil tvůrce populární filmové sci-fi ságy George Lucas. První film trilogie, který půjde do kin v roce 2015, bude režírovat J.J. Abrams.

Filmové studio Disney v říjnu koupilo Lucasovu společnost Lucasfilm režiséra za 77 miliard korun. Studio tehdy oznámilo, že natočí další trilogii Hvězdných válek.

Scénář k novému filmu Star Wars: Episode VII píše Michael Arndt, který spolupracoval například na filmu Toy Story 3: Příběh hraček. Filmové studio Disney již dříve oznámilo, že hodlá natočit další filmy Star Wars, které nebudou součástí plánované další trilogie, ale budou samostatné a budou se opírat o některé postavy slavné ságy.

Star Wars jsou série science fiction filmů, které byly natočeny ve dvou sériích v letech 1977, 1980, 1983 a 1999, 2002, 2005 Georgem Lucasem a jeho společností Lucasfilm. Na sérii filmů navazuje rozsáhlá literatura, rozvádějící dějovou linii do minulosti i do budoucnosti, i karetní a počítačové hry nebo seriály.

Názvy starší trilogie (Epizody IV–VI) byly do češtiny původně překládány jako Hvězdné války. Teprve při tvorbě Epizody I vydal George Lucas pokyn název Star Wars nepřekládat.

Celé dílo Star Wars představuje konflikt mezi řády Jedi a Sith, jejichž přívrženci mají schopnost ovládat vesmírnou Sílu. Popisuje životní příběh Anakina Skywalkera (Darth Vadera), který se z rytíře Jedi stane učedníkem Temné strany Síly. Vedle toho stojí snažení Darth Sidiouse, zloducha, který chce ovládnout galaxii. Kromě hlavní linie má děj mnoho zápletek. Specialitou ságy jsou souboje se světelnými meči, které Lucas vymyslel.

Tagy: