ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30882 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Po předpremiéře Divokých historek převládá nadšení

0 Richard Winter 2.10.2014

Největší hit letošní festivalové sezóny, film Divoké historky, si odbyl pražskou předpremiéru v rámci oslav 5. narozenin letenského kina Bio Oko. „Filmu musím dát 9 z 10,“ řekl po projekci rapper a výtvarník Vladimir 518, zatímco Tomáš Hanák prohlásil: „Já jsem úplně nadšenej, jsem okouzlenej a bolej mě lícní svaly.“

Černá komedie režiséra Damiána Szifrona se nedávno dočkala vřelého přijetí také na festivalech v Torontu a San Sebastiánu. “Jako by Salvador Dalí režíroval Pulp Fiction…nejšílenější svatební scéna všech dob…univerzální jazyk, kterému každý rozumí…obrovský hit Cannes a Toronta, který prostě musíte vidět,” napsal například recenzent BBC po torontské projekci.

Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost.

Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení. Premiéra argentinsko-španělského filmu v České republice se uskuteční 9. října.