ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9017 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Před třiceti lety vyšlo album Kolej Yesterday

0 Redakce 26.9.2014

Supraphon vydá CD a LP jubilejní edici alba Michala Prokopa Kolej Yesterday 1984 -2014, v luxusním vybavení, novém masteringu a doplněnou o bonusové live DVD. Před třiceti lety bylo původní album natočené v soukromém vršovickém studiu Petra Kocfeldy (doposud se uvádělo studio Smetanova divadla).

Album Kolej Yesterday vychází doplněné o DVD bonus Kolej Yesterday Live. Jedná se o sestřih koncertních záznamů některých písní z alba a to z nečekanými hosty: Danem Bártou (Odjezd), Wabim Daňkem (Blues o spolykaných slovech) a The Tap Tap (Blues milenců z kina Svět).

„Když hraju písničky z Koleje na koncertě, přijde mi to jako včera. Ovšem když si promítnu všechno, co se stalo od té doby, kdy jsme desku točili… Comeback, převrat, moje angažmá v politice, televize, další návrat k muzice, ale i rodina, děti, vnoučata, zdraví. Třeba i smrt Michala Vrbovce, který s námi před třiceti lety tu desku nahrával, a pak mu z ní hráli v krematoriu při pohřbu. To všechno by vydalo už skoro na těch Sto roků na cestě. Jak říkám obvykle na konci koncertů do publika: Byli jste skvělí, ale prosím vás, šetřete se, abyste nám vydrželi! Tak zaplaťpánbu, to je asi nejvíc,“ vzpomíná Michal Prokop.