ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18498 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Před Kristoffersonem vystoupí Wabi Daněk

0 Petr Hašek 8.11.2012

Wabi Daněk bude „předskokanem“ koncertu amerického zpěváka a skladatele Krise Kristoffersona 29. listopadu v Kongresovém centru v Praze.

Na jednom pódiu se tak sejdou dvě velké legendy country music. Oba pánové mají zcela nezaměnitelný hlas. Diváci se tak můžou těšit na skvělý večer, plný největších hitů obou mistrů stylu. Daněk považuje za velkou čest, že si zahraje na jednom pódiu právě s Kristoffersonem.

„Samozřejmě nejsem jediný, kdo si z plejády country bardů oblíbil právě jeho. Vedl mě k tomu, vedle jeho nesporných skladatelských a textařských kvalit, také fakt, že stejně jako já nedisponuje tím, čemu se říká velký hlas. S tím, co má, ale pracuje mistrně a umí přenést naléhavost myšlenky do uší i duší posluchačů. On mi vlastně ukázal, jak na to. Navíc mě fascinovala jeho sebedůvěra a umanutost, s níž z dobře placeného, jistého a seriózního místa odešel za svým snem do Nashvillu, aby se živil jako správce nahrávacího studia a dělal to, co považoval za svůj osud. Písničky,“ řekl Daněk.

tz