ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26414 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Před 10 lety spustila Česká televize jako první hybridní televizi v Česku

0 jsk 5.5.2022

Před deseti lety, 4. května 2012, spustila Česká televize jako první tuzemský vysílatel funkci červeného tlačítka neboli HbbTV, a to při příležitosti mistrovství světa v hokeji.

Dnes rozšířené televizní vysílání dosáhlo užití přes 900 tisíc lidí a ČT tak zastává vedoucí postavení na trhu. Vůbec nejnavštěvovanější aplikací je iVysílání nabízející archiv pětadevadesáti tisíc hodin pořadů, výrazně ale roste také obliba živých sportovních přenosů na platformě ČT sport Plus.

K desátému výročí spuštění hybridní televize uvede ČT v následujících dnech aplikaci k MS v hokeji, v průběhu roku pak plánuje novou podobu Teletextu i další technologický rozvoj v souladu s možnostmi nejnovější normy HbbTV 2.0.

„Česká televize zahájila první vysílání hybridní televize v tuzemsku na začátku května roku 2012, tedy v době, kdy se na trhu televizory s podporou HbbTV začaly teprve objevovat, a stala se tak průkopníkem této technologie v Česku,“ vysvětluje generální ředitel České televize Petr Dvořák a dále pokračuje: „Dnes se ukazuje, že šlo o správnou cestu, neboť se jedná o univerzální platformu, kterou podporují vysílatelé z celého světa a která není podmíněna postojem výrobců přijímačů. Divákům slouží nejen jako vhodný doplněk televizního vysílání, ale zároveň jim umožňuje souběžné sledování pořadu a dalších informací k němu nebo zpětné sledování pořadů v největším televizním archivu na českém trhu, v iVysílání. Jen na České televizi už službu měsíčně využilo přes devět set tisíc uživatelů.“