ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4727 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pražský výběr vydává reedici alba Výběr

0 Petr Hašek 3.9.2012

Po úspěšném jubilejním vydání legendárního alba Straka v hrsti skupiny Pražský výběr připravuje Supraphon reedici jejich debutového alba Výběr z roku 1987.

Vydání bude předcházet podzimnímu návratu skupiny na koncertní pódia v sestavě z dob největší slávy se zpěvákem a klávesistou Michaelem Kocábem, kytaristou Michalem Pavlíčkem, baskytaristou Vilémem Čokem a dvěma bubeníky Klaudiem Kryšpínem a Jiřím Hrubešem.

V prodeji se album Výběr, v aktuálním zvukovém remasteringu a s inovovaným obalem, objeví 19. října. Výběr je v pořadí druhá natočená deska Pražského výběru, který tehdy hrál pod zkráceným názvem Výběr. V roce 1983 se po zásahu komunistické cenzury musel odmlčet Pražský výběr, připravované album Straka v hrsti skončilo v trezoru a vyjít mohlo jako bezejmenné LP až v roce 1988.

K nejznámějším skladbám z alba Výběr patří Tatrman, Chvastoun, Snaživec, Smolař, Člověk bez talentu, Papíry straší, Tyhle řeči znám nebo Hrály dudy s hostující zpěvačkou Hanou Brázdovou, která se objevuje i v roli hysterické manželky v úvodu Sbal si to svý ráno.

O texty se kromě jediného, který napsal Josef Novotný, tentokrát postarali Kocáb, Pavlíček a Čok. Neopakovala se tedy spolupráce s Frantičkem Ringem Čechem z alba Straka v hrsti. Pražský výběr na podzim vyrazí na turné, které zahájí 9. listopadu v pražské Tipsport Aréně na Výstavišti.

Skončily tak neshody mezi dvěma hlavními postavami souboru Michaelem Kocábem a Michalem Pavlíčkem, kvůli kterým se Pražský výběr v roce 2006 rozpadl. Kapela další koncerty uskuteční na zimních stadionech 13. listopadu v Ostravě, 16. listopadu v Bratislavě, 21. listopadu v Brně a 24. listopadu v Pardubicích. Pražský výběr založil v roce 1976 jako jazzrockovou skupinu klávesista Kocáb.

rwi