ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21869 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pražský filharmonický sbor převzal Cenu Antonína Dvořáka

0 jsk 21.12.2022

V pondělí při svém Adventním koncertu Pražský filharmonický sbor slavnostně převzal Cenu Antonína Dvořáka za rok 2022, která mu byla udělena v září letošního roku.

Na pódiu Státní opery Praha ji do rukou ředitele Pražského filharmonického sboru Davida Marečka vložili ředitel udílející Akademie klasické hudby Robert Kolář společně s ředitelem festivalu Dvořákova Praha Janem Simonem.

„Cena Antonína Dvořáka je určena umělcům a tělesům globálního rozměru. Zážitek ze včerejšího koncertu nás utvrdil v tom, že cena je ve správných rukou,“ uvedl Robert Kolář, ředitel Akademie klasické hudby, která cenu s každoroční podporou Karel Komárek Family Foundation uděluje.

„Cena Antonína Dvořáka je uznáním pro všechny zpěváky a sbormistry od roku 1935, kdy Pražský filharmonický sbor vznikl. Je pro nás čest, že se sbor ocitá v té nejlepší společnosti, a je to pro nás velký závazek, aby i nadále reprezentoval nejen Antonína Dvořáka, ale i celou českou hudbu,“ uvedl ředitel Pražského filharmonického sboru David Mareček.

(foto: Petra Hajská)