ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26972 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pražský filharmonický sbor na albu Village Stories

0 jsk 26.10.2023

Janáček a o generaci mladší Bartók a Stravinskij tvoří významnou trojici skladatelů dvacátého století, kteří byli výrazně ovlivněni lidovou hudbou a integrovali ji do svého hudebního myšlení. A právě jejich skladby si pro své pozoruhodné nové album Village Stories vybral světově uznávaný Pražský filharmonický sbor vedený Lukášem Vasilkem.

Stravinského Svatba, Janáčkova Říkadla a Bartókovy Tri dedinské scény ožívají v nových nahrávkách i díky celé plejádě vynikajících sólistů, které si Lukáš Vasilek do nahrávacího studia přizval – jsou mezi nimi například sopranistka Kateřina Kněžíková, mezzosopranistka Jana Hrochová, tenorista Boris Stěpanov, barytonista Jiří Brückler, klavíristé Zoltán Fejérvári, Kiril Gerstein a také Zemlinsky Quartet a Belfiato Quintet a další. Album vydává Supraphon 27. října 2023 na CD i v digitálních formátech.

Výzvy, kterou album Village Stories představuje pro interprety, se skvěle chopil Pražský filharmonický sbor s Lukášem Vasilkem, jenž už mnohokrát prokázal své výjimečné kvality i zvláštní cit pro díla inspirovaná lidovou hudbou. Album navazuje na vysoce oceňované nahrávky: Kantáty Bohuslava Martinů (Gramophone Editor´s Choice, nominace na BBC Music Magazine Award) a Martinů Madrigaly, které Vasilek nahrál s Martinů Voices v roce 2018 (Gramophone Editor’s Choice, Diapason d´Or, Presto Classical či tuzemský Tip Harmonie).