ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5910 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pražské quadriennale vidělo přes 40.000 lidí

0 Redakce 28.6.2011

12. ročník mezinárodní přehlídky Pražské quadriennale scénografie a divadelního prostoru, která nabídla mimo jiné divadelní produkce, instalace v ulicích a pestrobarevnou mozaiku umění z celého světa ve Veletržním paláci, vidělo přes 40.000 lidí. Hlavní cena Zlatá triga za nejlepší expozici Pražského quadriennale putuje do Brazílie. Mezinárodní porota jí odměnila citlivé propojení scénografie s popkulturou.

Pražské quadriennale se konalo i na piazettě Národního divadla a dalších místech metropole. Na ploše více než 35.000 metrů čtverečních soustřeďovalo to nejlepší ze světového divadla, designu, architektury a módy. Během jedenácti dní se uskutečnilo 400 akcí za účasti tisíce umělců či teoretiků z celého světa.

Zlatou medaili za nejlepší kostým si odvezla výtvarnice Emma Ransley z Nového Zélandu za své "obytné šaty", které porotu ohromily extrémní jednoduchostí i konceptuální silou. Zástupci mexického souboru Teatro Ojo byli s řeckými kolegy ex aequo oceněni za nejlepší práci v oblasti divadelní architektury a prostoru.    

Díla vytvořená ve Veletržním paláci divadelníky více než šesti desítek zemí nabízel exotické artefakty, interaktivní produkce i důmyslně řešené expozice vyžívající nejmodernější technologie. Návštěvníci se mohli přesvědčit, že každá zěmě má odlišný přístup k přiblížení aktuálního dění v oblasti divadla v mnoha jeho podobách. Veletržní palác hostil dále vedle programu pro děti výstavu kostýmů vytvořených z netradičních materiálů.

rwi