ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4940 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pražské ostrovy zaplní hudba všech žánrů

0 jsk 30.3.2023

Festivalová sezóna začne v Praze 5. a 6. května na dvacátém ročníku festivalu United Islands of Prague. Na pražských ostrovech letos organizátoři festivalu připravují nabídku české, slovenské, polské, maďarské, švédské, francouzské, německé a dánské hudby.

Kromě toho bude páteční program patřit Dnu Evropy, který je každoroční připomínkou míru a spolupráce na území evropského kontinentu.

První květnový víkend se tak návštěvníci mohou těšit kromě žánrově pestré nálože neoposlouchaných hudebních tónů také na představení evropských států a zajímavý doprovodný program. Festival United Islands of Prague i Den Evropy je pro návštěvníky tradičně zdarma.

Festival oslaví v květnu dvacáté narozeniny, přijedou na něj desítky umělců z celého světa. Návštěvníci se mohou těšit na pestrou paletu nových hudebních interpretů jak domácí, tak zahraniční scény. Dva festivalové dny nabídnou třeba švédskou partu The Magnettes, která si bere inspiraci u skupiny ABBA a patří k nejdůležitějším švédským kapelám, irskou skupinu Enola Gay z Belfastu, která razantní basy a špinavé kytary kombinuje s recitovanými vokály a vybuzenou elektronikou anebo třeba pražskou partičku P/\ST, která hraje alternativní experimentální rap s nášlapem do tvrdé elektroniky.

Z české a slovenské scény se pak mohou hudební fanoušci těšit na slovenského rappera s pseudonymem Edúv syn, který se ve svých textem zaměřuje na psychické zdraví, rapperku Wodehn, která patří mezi vycházející hvězdy české rapové scény, a královéhradeckou popovou kapelu The Valentines, jež osciluje mezi osmdesátkovou estetikou Davida Bowieho a současným kytarovým popem a podle svých slov hraje „veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech“.