ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27596 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pražské náplavky ozdobí díla německých tvůrců

0 jsk 18.8.2020

Sochařský festival Sculpture Line se v následujících týdnech rozroste o další díla. Přímo pro pražské náplavky vytvoří nové sochy němečtí umělci Martin Steinert a Johannes Pfeiffer. Od 16. srpna do 6. září tak lze na Smetanově nábřeží nejen sledovat při práci Martina Steinerta na dřevěné instalaci s názvem Wooden Cloud, ale zapojit se i do samotné tvorby.

Tato myšlenka se zrodila před pěti lety, kdy se jeho tvůrčí procesy ve veřejném prostoru těšily velkému zájmu lidí. Rozhodl se vyzvat přihlížející při vzniku první instalace „dřevěného oblaku“, aby napsali svá osobní přání na připravené dřevěné tyčky, které Martin Steinert následně zakomponoval do své instalace. Tímto způsobem započal v Saarbrückenu v roce 2015 umělecký projekt s názvem Wooden Cloud – Die Architektur der Wünsche (Dřevěný oblak – architektura přání), který od té doby vzniká vždy v nové podobě ve vybraných městech.

Druhým německým sochařem, který vytvoří dílo přímo pro Smíchovskou náplavku je Johannes Pfeiffer. Ve spolupráci s Česko-německým fondem budoucnosti bude v průběhu září u Vltavy nainstalován svítící objekt s názvem Life boats. Dílo opět vznikne na míru pro dané místo s ohledem na jeho krajinný ráz.