ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4803 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pražské jaro zahajuje již za dva dny

0 jsk 10.5.2024

Již v neděli 12. května začne 79. ročník festivalu Pražské jaro, který až do 3. června přinese na pět desítek koncertů se silnou mezinárodní účastí, workshopů, setkání s umělci a dalších doprovodných akcí. Rok české hudby se Smetanovou Mou vlastí na něm zahájí Berlínští filharmonikové.

Účast na zahajovacím koncertě přislíbil prezident Petr Pavel s paní Evou Pavlovou.

V podání Berlínských filharmoniků pod vedením Kirilla Petrenka tak zazní i fanfáry z Libuše. Koncert, který byl vyprodaný během prvních dnů prodeje, můžete zhlédnout v přímém přenosu na velkoplošné obrazovce v parku na pražské Kampě.

V neděli se před Rudolfinem otevře interaktivní instalace Co Čech, to muzikant a před večerním koncertem v Obecním domě proběhne vernisáž Pražské jaro Art Salon, nového doprovodného projektu festivalu, pro který významní čeští výtvarní umělci zpracovali téma Má vlast.

Na festival zavítají dva nejlepší italské orchestry, Orchestra dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia a Filharmonický orchestr milánské opery La Scala. Z Paříže přijede Orchestre Philharmonique de Radio France, z Nizozemska Amsterdam Baroque Orchestra & Choir, z Belgie legendární Collegium Vocale Gent. Novinkou letošního festivalu je program pro mladé publikum nazvaný SpringTEEN, jehož celodenní program se odehraje v působivých prostorách Anežského kláštera a jeho zahrad, ve Foru Karlín se uskuteční spektakulární koncert 11 000 strun s padesáti současně znějícími klavíry.