ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5651 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pražské jaro a ČEZ podepsaly spolupráci

0 jsk 31.1.2024

Ministr kultury Martin Baxa, který je rovněž předsedou správní rady obecně prospěšné společnosti Pražské jaro, a generální ředitel Skupiny ČEZ Daniel Beneš včera v Nostickém paláci v Praze slavnostně podepsali memorandum o vzájemné spolupráci.

Skupina ČEZ se tak stala novým generálním partnerem Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Memorandum podtrhuje význam sponzorství a společenské odpovědnosti firem pro kulturu symbolicky v Roce české hudby.

„Pražské jaro už desítky let představuje to nejlepší ze světové hudby na jednom místě. Pro nás v ČEZ je tradice klasické hudby velmi důležitá a chceme ji dodat novou energii, podporujeme proto dlouhodobě věhlasná hudební tělesa, jako je Česká filharmonie, Pražský filharmonický sbor, Český národní symfonický orchestr, festivaly Smetanova Litomyšl, Lípa Musica, Concentus Moraviae, Janáčkův Máj. Je proto logické, že Pražské jaro nemohlo zůstat stranou naší pozornosti. Jsem proto hrdý na to, že počínaje letošním sedmdesátým devátým ročníkem se ČEZ stává generálním partnerem tohoto unikátního festivalu,“ říká k nově uzavřené spolupráci Daniel Beneš, předseda představenstva a generální ředitel ČEZ.

„V Roce české hudby je víc než symbolické obnovení pozice generálního partnera tak jedinečného hudebního projektu, jakým je Pražské jaro. Ministerstvo kultury vloni zaručilo festivalu na dobu tří let financování částkou třiceti milionů korun ročně, což přináší do jeho rozpočtu stabilitu a umožní plánovat dopředu. Mé rozhodnutí v tomto případě bylo podpořeno také tím, že festival dlouhodobě pracuje s vícezdrojovým financováním. Spolupráce se soukromým sektorem v oblasti financování je podle mě dobrým a sebevědomým krokem do budoucna. A je skvělé, pokud je tato spolupráce zároveň určitým druhem vědomého partnerství, které vychází ze zájmu o kulturu a umění, uvědomění si jejich hodnot a poslání. A takové partnerství Pražského jara s ČEZ podle mě je,“ doplňuje kontext podpory festivalu ministr kultury České republiky a předseda správní rady Pražského jara Martina Baxa.