ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21598 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pražské filmové léto nabídne filmy jen za 40 korun

0 Richard Winter 29.6.2015

Pražské, Brněnské a Hradecké filmové léto ovládne během července a srpna síť pěti spřátelených kin Světozor, Aero a Bio Oko v Praze, Scala v Brně a Bio Central v Hradci Králové. Již 6. ročník divácky oblíbené akce, která se z původního Aera rozrostla až do aktuálních pěti kin, přinese během prázdninových měsíců každý den první odpolední nebo podvečerní projekci za vstřícných 40 Kč.

Zatímco Světozor bude přehlídku hostit celé dva měsíce, do Oka vtrhne Pražské filmové léto pouze v červenci a v srpnu po něm štafetu přebere žižkovské Aero. Po oba letní měsíce se sesterského filmového léta dočkají také diváci Bia Central v Hradci Králové a v srpnu pak také brněnští diváci v kině Scala – logicky pod názvem Hradecké a Brněnské filmové léto.

“Pražské filmové léto opět v červenci a srpnu nabídne rozpáleným filmovým divákům nejlépe vybrané filmy. Bio Oko nabídne například Divoké historky, které jsou o tom, že když je něčeho moc, tak je toho příliš, dále třeba strhující klasiku Alfreda Hitchcocka Okno do dvora nebo nejlepší letošní animovaný film Píseň moře,” láká na výběr z programu ředitel letenského Bia Oko David Beránek.

Přesný program přehlídky se liší kino od kina, pro všechny dramaturgy však platí stejné pravidlo: zařadit do přehlídky nejoblíbenější filmy těchto pěti kin za uplynulý rok. Ani v jednom z nich tedy nebudou chybět největší artové události sezóny ani filmy oceněné Oscarem.

Diváci si tak během léta mohou doplnit všechny filmové resty. Z oscarových titulů se návštěvníci mohou těšit na držitele ceny za nejlepší film, černou komedii z divadelního prostředí, Birdman se skvělým Michaelem Keatonem v hlavní roli (na snímku). Držitelé Oscara za herecké výkony v hlavních rolích, Eddie Redmayne a Julianne Moore, znovu zazáří ve filmech Teorie všeho o slavném astrofyzikovi Stephenu Hawkingovi a filmu Pořád jsem to já o ženě zápasící s Alzheimerovou chorobou.

Program nevynechá ani držitele Oscara za nejlepší cizojazyčný film a mnoha dalších filmových cen, polský snímek Ida o jeptišce, která po válce odhaluje své židovské kořeny, ani další favority na tuto cenu: diváky oblíbené Divoké historky nebo kritiky ceněného Leviathana.

Ani letos se program neobejde bez restaurované kultovní klasiky. Diváci si mohou přijít zavzpomínat na Fincherovo legendární drama Klub rváčů z roku 1999 nebo Hitchcockův klasický thriller Okno do dvora v hlavních rolích: Jamesem Stewartem a Grace Kelly. Dokumentární film na přehlídce zastoupí české i zahraniční filmy: Hledání Vivian Maier o posmrtně objevené fotografce, pseudodokument Nick Cave: 20 000 dní na Zemi nebo populární dokument Stále spolu o svérázné rodině Mlčochových.

Během přehlídky mohou diváci dohnat také mezery v nových českých filmech. Do programu se dostal například výrazný film Kobry a užovky s bratry Hádkovými v hlavních rolích nebo celovečerní dokument Olgy Sommerové Magický hlas rebelky o Martě Kubišové.