ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15031 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pražská výstava Ivan Lendl: Alfons Mucha začne 10. dubna

0 Richard Winter 5.4.2013

Pražská výstava Ivan Lendl: Alfons Mucha začne 10. dubna. V den zahájení unikátní výstavy v Obecním domě vyjde stejnojmenná reprezentativní publikace, která je zároveň katalogem výstavy. Česká veřejnost uvidí jako první na světě unikátní a nejrozsáhlejší sérii plakátové tvorby tohoto secesního velikána. Lendl (na snímku) shromáždil 116 plakátů z celkem 119, které malíř vytvořil.

Vernisáž se uskuteční 9. dubna za přítomnosti Lendlovy dcery Mariky a kurátora této sbírky Jacka Rennerta, který je specialistou na umělecké plakáty. Ivan Lendl navštíví výstavu 29. dubna. Výstava bude otevřena 10. dubna, přístupna bude sedm dní v týdnu do konce července vždy od od 10 do 19 hodin. Vstupenky v ceně 180 korun s poloviční slevou pro děti a seniory je možno koupit v Obecním domě či prostřednictvím sítě Ticketpro.

Kolekce soustředí přes 150 originálních artefaktů z dílny Alfonse Muchy. Kromě plakátů i kalendáře, pohlednice, obaly od potravin či olejový obraz na plátně s vyobrazenými génii české hudby. Bývalý světový tenista ji kompletoval po třidesetiletí. Expozice mapuje Muchovu plakátovou tvorbu v období let 1894 až 1935.

Sbírka nabídne pohled na všechna tři období umělcovy tvorby pro tisk – pařížské, americké a české. V plném rozsahu včetně posledních přírůstků nebyla nikdy vystavena. Podle odborníků se ceny originálních Muchových plakátů pohybují od 200.000 do milionu korun.
Návštěvníci si budou moci na výstavě zakoupit reprodukce Muchových plakátů v nejlepším možném tiskovém provedení, luxusní šátky ze stoprocentního hedvábí, šperky, katalogy a knihu vydanou u příležitosti této expozice.