ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13300 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pražská muzejní noc letos pozve zájemce do 65 objektů

0 Petr Hašek 5.6.2012

Pražská muzejní noc začne v sobotu 9. června od 19 hodin a skončí hodinu po půlnoci. Zapojí se do ní 39 institucí, nejvíce v dosavadní historii akce, která zpřístupní 65 objektů.

Pražská muzea a galerie své dveře lidem v netradičních nočních hodinách otevřou již podeváté. Možností navštívit muzejní a galerijní prostory ve zcela ojedinělé atmosféře loni využily tisíce lidí.

Vstupné bude opět bezplatné, pouze v objektech Pražské informační služby a Vyšehradu návštěvníci zaplatí symbolický poplatek. Do letošní Pražské muzejní noci se letos mezi nováčky zapojí například botanická zahrada, Dům národnostních menšin, MeetFactory a Novoměstská radnice.

Tradiční expozice, výstavy a kulturní pamětihodnosti navíc ožijí neobvyklými akcemi jako jsou přednášky, koncerty, filmové projekce nebo různé soutěže.

Pořadatelé připraví autobusy, které zdarma přepraví zájemce na speciálně připravených linkách. Centrálním přestupním bodem bude tradičně náměstí Jana Palacha u stanice metra A Staroměstská.

Na Václavském náměstí před historickou budovou Národního muzea budou od pátku umístěny informační stany. V sobotu bude stan i na náměstí Jana Palacha.

rwi