ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7588 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pražská kina Lucerna a Mat zvou diváky na Film Europe Festival

0 Richard Winter 7.5.2013

Pražská kina Lucerna a MAT se rozhodla zpestřit svou programovou dramaturgii nabídkou kvalitních evropských filmů. V týdnu od 9. do 15. května tak zvou diváky na Film Europe Festival. Návštěvníci kin budou moci zhlédnout snímky jako například Renoir, Call Girl, Marie Kroyer nebo Strom života.

Společnost Film Europe Media Company se ve své distribuci zaměřuje výhradně na evropskou produkci, která přináší divákům výjimečné filmové zážitky, avšak v rámci konkurence je mnohdy podceňována. Větší pozornost této tvorbě a snahu přilákat více diváků se rozhodla realizovat dvě pražská kina – Lucerna a MAT.

„Současná nabídka filmů je skutečně velmi bohatá a upozornit diváky na jednotlivé, kvalitní snímky bývá často velmi obtížné. Ucelená filmová přehlídka má však více předpokladů zaujmout divákovu pozornost a upozornit ho na skutečně výjimečné filmové zážitky. Nápad na realizaci Film Europe Festivalu vznikl ve spolupráci s kinem Lucerna, které má s podobnými druhy přehlídek bohaté a hlavně kladné zkušenosti. Kino MAT se pak rádo do tohoto projektu zapojilo, neboť i jeho diváci oceňují kvalitní filmovou tvorbu,“ uvádí Iva Žáková ze společnosti Film Europe Media Company.

Kino Lucerna tak zařadilo do svého programu snímky Nemají pokoj svévolníci, Renoir, Paříž-Manhattan, Call Girl, Marie Kroyer, Tohle není Kalifornie, ID:A, Parade, Kříž cti a Místnost sebevrahů. Kino MAT pak zařadilo do svého programu filmy jako Marie Kroyer, Strom života, Perfect Sense, Paříž-Manhattan, Princezna a Renoir. Většina těchto filmů má na svém kontě řadu prestižních filmových ocenění a byla uvedena na mnoha filmových festivalech jak v zahraničí, tak i v České republice. Diváci se mohou těšit na skvělé herecké výkony i výjimečné režisérské počiny, mezi nimiž nechybí ani debuty.