ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5657 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pražská Fotograf Gallery zve na pootevřenou výstavu

0 jsk 19.2.2021

Fotograf Gallery pokračuje ve svém výstavním plánu i během pandemie. Aktuální výstavu konceptuálního umělce Jiřího Havlíčka si mohou návštěvníci částečně prohlédnout z výlohy galerie v Jungmannově ulici. „Pootevřenou“ výstavu koncipoval kurátor Jiří Ptáček. Výstava potrvá do 13. března.

Bude ji doprovázet také pravidelné výdejní okénko. To bude v provozu každou středu mezi 14–19 hodinou a bude možné v něm získat k výstavě více informací či zakoupit časopis Fotograf, který spolek Fotograf vydává.

Aktuálně běžící výstava Jiřího Havlíčka s názvem Černý Pluto Universa paralelně odvíjí dva příběhy. Vedou nás zpět v čase. Ten první k neodvysílané reportáži Československé televize Putování za psem o plastovém dekorativním předmětu z produkce výrobního družstva Universa Průhonice, které vzniklo v klimatu odeznívající Pražského jara a ve svém sortimentu mělo výrobky podle postaviček z filmů studia Walta Disneyho. Druhý příběh nás přenáší kamsi do 80. let a souvisí s Havlíčkovým nálezem černobílé fotografické kopie z francouzského časopisu pro muže. Erotická fotografie o velikosti menší pohlednice autora vedla k dohledání její předlohy a další práci s ní.

V obou příbězích Havlíček krouží kolem definice socialismu prostřednictvím opětovného listování jeho hmotnou kulturou.