ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4820 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Praze jsou k vidění díla Andyho Warhola

0 jsk 16.6.2014

V prostorách renesančního paláce U Bílého jednorožce na Staroměstském náměstí v Praze se 14. června otevřela nová expozice Andy Warhol – I’m OK. Po rekonstrukci nových výstavních prostor paláce se jedná o první expozici. Výstava návštěvníkům představí unikátní soubor děl americké pop-artové ikony Andyho Warhola. Součástí expozice je i sítotisková dílna, kde si každý může vyzkoušet sítotisk stejně jako Andy Warhol.

Výstava Andy Warhol – I’m OK, která proběhne v pražské Gallery of Art Prague, prezentuje dílo tohoto jedinečného umělce v širokém spektru jeho činností. Od klasických děl, jako jsou Mao, Flowers, Marilyn Monroe a Campbell’s Soup, které spadají do edice Sunday B. Morning, až po nádherné ručně kolorované Flowers.

„Za zmínku rozhodně stojí slavná Kráva (Cow), která je vytištěná na tapetovém papíře, nebo sbírka pětadvaceti kusů litografií Láska je růžová sušenka,“ říká Miroslav Houška, kurátor výstavy. Vystaven je i Warholův palubní lístek Sas Passanger Ticket. A proč se výstava jmenuje I’m OK? „Touto frází vždy Andy Warhol začínal text na pohlednicích své matce, které jí zasílal z cest po světě,“ vysvětluje Houška.