ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19843 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Právník tvrdí, že Weinstein chtěl mařit vyšetřování

0 jsk 8.1.2018

Právník, který zastupoval herečku Paz de la Huertovou, podal žalobu na Harveyho Weinsteina a bývalého newyorského prokurátora. Tvrdí v ní, že dvojice se dohodla na plánu, kterým chtěla herečku přimět, aby stáhla žalobu, kterou podala na filmového producenta.

Firma Tensor Law právníka Aarona Filler zahrnula v žalobě, kterou podala v pátek v Los Angeles, Weinsteina, jeho společnost a také advokáta Michaela Rubina, který je bývalým zástupcem newyorského okresního prokurátora pro Bronx.

Filler tvrdí, že Rubin se de la Huertové představil jako zástupce ženskoprávní organizace, ale ve skutečnosti bylo jeho cílem různými lstmi, výhrůžkami a vydíráním pomoci Weinsteinovi. Herečku se prý snažil přesvědčit, aby změnila právnickou firmu a stáhla žalobu. De la Huertová sice vyměnila právníky, ale žalobu nestáhla.

Rubin obvinění odmítá a tvrdí, že Fillera rozzlobilo, že ztratil klientku. „Harveyho Weinsteina jsem nikdy v životě nepotkal,“ vyjádřil se s tím, že herečku kontaktoval s cílem pomoci jí s tím, aby producenta zatkli. Chce také podniknout právní kroky proti Fillerovi.

Současná právnička de la Huertové Carrie Goldbergová řekla, že její klientka o žalobě nic neví a k pravdivosti Fillerových tvrzení se nebude vyjadřovat. Paz de la Huertová producenta obvinila, že ji v roce 2010 dvakrát znásilnil. S newyorskou policií začala v této souvislosti komunikovat koncem října.