ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4697 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Přátelé zavzpomínají na Naďu Urbánkovou

0 jsk 14.3.2024

Desítky zpěváků, hudebníků, moderátorů a herců, ale především jejich přátel, zavzpomíná v Lucerně na Naďu Urbánkovou.

Legenda Semaforu, pětinásobná Zlatá Slavice, zpěvačka, herečka a moderátorka Naďa Urbánková po sobě zanechala řadu písní a hitů, které zasáhly několik generací. Právě ty si přijdou společně zazpívat její přátelé ve čtvrtek 11. dubna od 19 hodin do Velkého sálu pražské Lucerny.

Ať je to duet Drahý můj, balada Dávám Ti dar, či legendární píseň Závidím. Naďa Urbánková vynikala nejen fantastickým hlasem, ale také upřímnou a osobitou emoční hloubkou projevu. Výjimečná byla také svým komediálním talentem, kterým bavila diváky během slavných písní Vilém peče housky, Blonďák s červenou bugatkou, Žužu a mnoha dalších. Jedinečná kombinace hluboce prožitých emocí, krásného hlasu a daru komediální nadsázky činí z Nadi Urbánkové jednu z nejvšestrannějších zpěvaček české hudební scény.

„Není pro mě snadné vybrat jen jednu písničku, o které bych mohla říct, že je moje nejoblíbenější. Mám velmi ráda některé její méně známé písničky z filmu Noční Můry Nadi Urbánkové. Pak mám také moc ráda píseň Mosaznej džbán, má velmi krásný text. V neposlední řadě mám moc ráda i její humorné songy, jako Žužu nebo Vilém peče housky. Moc mě totiž baví, když si ze sebe interpret umí udělat legraci, a to máma uměla skvěle. Těším se na koncert – na kolegy, na máminy písničky, na diváky… na možnost skrze tento koncert předat její písničky dalším umělcům, tak aby vzpomínky na maminku lidem nevybledly,” říká Jana Fabiánová, dcera Nadi Urbánkové.

Na akci vystoupí Eva Burešová, Michal David, Milan Drobný, Jana Fabiánová, Vladimír Hron (na snímku), Karel Kahovec, René Kekely, Barbora Kodetová, Leona Machálková, Magda Malá, Václav a Jan Neckářovi, Šárka Rezková, Markéta Schimmerová, Jan Smigmator, Pavel Šporcl, Karel Voříšek a Wow Vocal Jiřího Škorpíka.

(foto: Hanka Brožková)