ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5453 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do Prahy přijedou Glass Animals

0 Redakce 8.6.2016

Britská formace Glass Animals se po dvou letech vrátí do Prahy, a to s novým albem How To Be A Human Being. Vystoupí 8. listopadu v pražském klubu Roxy. Vstupenky za 490 Kč budou k dostání od 10. června.

Psal se rok 2012, když se v Oxfordu dali dohromady čtyři kamarádi z dětství. Kapela vznikla v době, kdy mnozí zvěstovali konec klasického britského indie. I proto se její členové  rozhodli tento žánr propojit s novými vlivy. Pro Glass Animals se tak stala typická kombinace kytar, popu a hip hopu nebo garage. Jejich prvním úspěchem bylo vydání dobře hodnoceného EP Leaflings. Dva roky poté vydali debutové album Zaba, na kterém pracovali společně s producentem Paulem Epworthem (Adele, Florence & The Machine). Kapela poté koncertovala na festivalech, jako jsou Glastonbury, Coachella, Lollapalooza či Reading/Leeds.

V minulém roce vydala singl Lose Control, který vznikl spoluprací s Joey Bada$$. Letos vyšel singl Life Itself, jenž bude součástí alba How To Be A Human Being, jehož vydání je naplánováno na 26. srpna.