ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6468 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Praha žila tři dny hudbou

0 jsk 29.6.2020

Ve čtvrtek začal a do soby trval pátý ročník pouličního festivalu Praha žije hudbou, který po na desítkách míst nabídl zdarma koncerty známých i začínajících umělců. V ulicích hlavního města bylo možné vidět Lenku Dusilovou, Circus Brothers, Bennewitzovo kvarteto, Houpací koně nebo Davida Krause a jeho Gipsy Brothers, stejně tak řadu pouličních umělců.

V sobotu festival vstoupil z ulic do on-line prostoru. Několikahodinový blok streamovaný od 14 hodin patřil dalším pražským festivalům, které se letos nemohly uskutečnit. Ty jednak přispěly celé akci dramaturgicky a jejich šéfové se v rozhovorech i závěrečném panelu věnovali tomu, co pálí všechny pořadatele.

Pražské jaro zastoupil jeho ředitel Roman Bělor a Bennewitzovo kvarteto, světový romský festival Khamoro ředitelka Jelena Silajdžić a David Kraus s Gipsy Brothers, David Gaydečka promluvil za United Islands, podpořený kapelou Zrní, Ochepovsky Projekt spolu s ředitelem Janem Gregarem reprezentoval festival Mladí ladí jazz, zatímco Žižkovská noc přispěla koncertním setem Houpacích koní a slovem Marka Zefva Dočekala.