ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9905 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Praha má jednu z největších venkovních maleb na světě

0 jsk 9.7.2020

U Letiště Václava Havla v Praze vznikla v květnu 2020 jedna z největších venkovních maleb na světě. Myšlenku zkrášlit a vizuálně zpestřit nejen industriální haly, ale i celé průmyslové zóny, přineslo ilustrátorské studio Drawetc. V roce 2017 vyhlásilo mezinárodní soutěž Art Wall a tím odstartovalo postupnou proměnu velkých ploch po republice. K malbě v Humpolci se v květnu přidala Praha a v červnu i Plzeň. Díky svému úspěchu u nás se soutěž o velkoformátové malby na industriálních plochách ujala také v Maďarsku.

V soutěži o novou podobu 350 metrů dlouhé skladové haly společnosti CTP, která se nachází v těsné blízkosti Letiště Václava Havla, zvítězil výtvarník Michal Škapa. Velkoformátový mural art jménem Kosmos zaujímá celkovou plochu 5 250 m² a vznikl na za pouhých 23 dní. Malba je nejlépe vidět při odletu a přistání na hlavní dráze letiště.

Spolu s murálem v CTParku v Humpolci od belgického výtvarníka, který si říká Dzia, tvoří Kosmos dvojici největších venkovních maleb v Česku. Společnost CTP se tím stává vůbec první společností u nás, která takový počin v tomto rozsahu realizuje.

Třetím projektem, který v rámci soutěže Art Wall vznikl, je nyní také mural art v Plzni. Polep industriální developerské skladištní haly CTPark Plzeň vznikl na ploše 2 215 m2 a je největším v kraji. Autorkou grafického návrhu je doc. Kristina Fišerová, vedoucí magisterského ateliéru Grafický design na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU.

Tagy: ,