ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6619 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Prague Sounds zakončí rudolfinská premiéra Bert & Friends

0 jsk 16.11.2023

Sedmadvacátý ročník mezinárodního hudebního festivalu Prague Sounds zakončí v sobotu 18. listopadu vůbec první vystoupení kapely Bert & Friends v pražském Rudolfinu.

Pro sál využívaný především pro koncerty vážné hudby připravila česká formace okolo frontmana Alberta Romanuttiho speciální program nazvaný KLASIRDO, v rámci kterého představí klavírní verze svých skladeb.

Bert & Friends jsou jediným českým jménem v rámci letošního programu festivalu Prague Sounds, na kterém od 1. listopadu vystoupili například Benjamin Clementine, Ron Carter, Angélique Kidjo, Alva Noto a Ensemble Modern nebo Jack Quartet.

„Je pro nás obrovská čest objevit se na programu tohoto festivalu mezi těmi skvělými umělci. A vystupovat s našimi písněmi v Rudolfinu je velká událost. Bude to taková oslava klavíru, citujeme v ní i vážnou hudbu jako třeba skladatele Bedřicha Smetanu nebo Petra Hapku, Psí vojáky a další,“ říká frontman Bert & Friends Albert Romanutti a dodává: „Hru na klavír si velmi užívám, naše písničky se pak ukáží v úplně jiném světle. Přitahuje mě na tom ta jejich ryzost,“ dodává Romanutti. Kapela s tímto konceptem již jednou vystupovala v roce 2020 v rámci Radio Wave Live Session, záznam také vyšel na vinylu.