ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5583 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Prague Sounds se zajímavými jmény

0 jsk 11.10.2023

Africká zpěvačka Angélique Kidjo (na snímku) s osobitým pojetím alba Remain in Light kapely Talking Heads, jazzový basista Ron Carter na svém vůbec posledním evropském turné, průkopník elektronické hudby a spoluautor soundtracku k filmu The Revenant Alva Noto a soubor Ensemble Modern se speciálním audiovizuálním projektem nebo přední americké smyčcové kvarteto Jack Quartet s poctou Johnu Zornovi.

To je jen několik lákadel z programu festivalu Prague Sounds, který 1. listopadu začíná v pražském Rudolfinu koncertem uhrančivého britského zpěváka a klavíristy Benjamina Clementina.

Již 27. ročník festivalu dříve známého jako Struny podzimu nabídne do 18. listopadu devět zahraničních hvězd té nejaktuálnější a nejzajímavější hudby mnoha žánrů, elektroniky, jazzu, soudobé hudby nebo hip hopu. Vedle již zmíněných jmen vystoupí nebinární zpěvák a hudebník Owen Pallett, britský elektronický mág Nathan Fake, vycházející hvězda britské hiphopové scény Kofi Stone a navíc také domácí kapela Bert & Friends se svými netradičně klavírně pojatými písněmi.

Koncerty proběhnou vedle Rudolfina například ve Veletržním paláci, prostoru DOX+, La Fabrice, Foru Karlín, Kasárnách Karlín nebo CAMPu.