ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10916 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Prague Photo Festival nabízí díla klasiků i studentů

0 Redakce 6.4.2011

Včera byl v Praze zahájen čtvrtý ročník Prague Photo Festivalu. V galerii Mánes představí díla 230 autorů a také spřízněné kurátorské projekty v dalších dvaceti pražských galeriích. V Mánesu akce potrvá do 10. dubna. Do 5. května pak bude festival pokračovat v dalších prostorách v metropoli, třeba v Galerii Rudolfinum, v DOX nebo Národní technické knihovně.

Výstavy se účastní pětatřicet subjektů, a to nejen vybrané galerie, ale také odborné školy, České centrum fotografie nebo Asociace profesionálních fotografů.

Ve Výstavní síni Mánes si mohou zájemci prohlédnout i zakoupit snímky již zavedených autorů jakými jsou Jan Saudek, Tono Stano, Tomáš Bican, Bára Prášilová, Tereza z Davle nebo Gabina Fárová. Vzácné sbírky klasiků vystavují na Prague Photo Festivalu zase soukromé galerie a společnosti. V rámci projektu Máte doma Sudka? mohou návštěvníci přinést do Mánesu staré fotografie a odborníci z Uměleckoprůmyslového muzea posoudí, zda mají historickou a uměleckou cenu.

Součástí lakce je i tradiční vyhlášení ceny UniCredit Bank Young Prague Photo Award pro fotografa do 35 let. V odborné porotě zasedají například fotografové Tono Stano, Antonín Kratochvíl nebo šéfredaktor časopisu Art & Antiques Jan Skřivánek.

V příštím roce by organizátoři chtěli představit i díla fotografů z Polska a Maďarska.

JŠp