ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6659 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Prague International Bluenight odstartuje v náhradních termínech

0 jsk 2.4.2020

Agentura Liver Music může oznámit náhradní termíny všech jarních koncertů ze série Prague International Bluenight. Koncerty Southern Avenue (na snímku) a Waltera Trouta se budou konat ještě letos, koncerty kapel Larkin Poe a Wille & The Bandits se uskuteční příští rok. Série Prague International Bluenight přiváží hudebním fanouškům to nejzajímavější a nejlepší z domácí i mezinárodní bluesové scény.

Pod značkou Prague International Bluenight se v Praze konalo již 140 bluesových večerů a pravidelně pod touto značkou koncertuje například bluesová hvězda Beth Hart. Dále do minulosti lze zmínit hudební legendy jako jsou Joe Bonamassa, Jeff Beck, Johnny Winter, Bo Diddley, Jonny Lang nebo The Residents.

„Na letošní rok jsme se opravdu těšili, protože naše série slaví dvacet let. Chystali jsme nadupaný ročník s deseti koncerty,“ přibližuje plány na letošní rok Radim Svatoň z pořadatelské agentury Liver Music.

„Bohužel aktuální situace koncertům nepřeje, a tak se ze slavnostního roku pomalu stává ten nejtěžší, kdy budeme jako agentura bojovat o přežití. Z deseti potvrzených koncertů jsme museli již 3 koncerty zrušit ještě před jejich oznámením a čtyři jarní koncerty nyní překládáme,“ doplňuje.

Pro první dvojici ze série Prague International Bluenight se podařilo najít termíny ještě v letošním roce. Energická pětice z Memphisu Southern Avenue zahrají na stejném místě, tedy v Paláci Akropolis, 13. prosince. Koncert zpěváka a kytaristy Waltera Trouta se uskuteční ještě o něco dříve a to 2. září v pražském Lucerna Music Baru a v Uherském Brodě 4. září.

Druhá dvojice koncertů se posouvá až do roku 2021. Jedna z nejnadějnějších mladých bluesových kapel současnosti, sesterské duo Larkin Poe, odsouvá své evropské turné na březen. Pražský koncert se uskuteční 2. března v Lucerna Music Baru. Poslední z plánovaných jarních koncertů, Wille & The Bandits, je posunut na konec dubna, přesněji na 29. dubna. 2021.