ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8063 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Prago Union točí klip a vyráží na sérii komorních koncertů

0 jsk 7.3.2022

Pražská kapela Prago Union slaví nominaci na udělení Ceny Anděl 2021 v kategorii skupina po svém. Kdo by čekal nezřízenou party, je na omylu. Parta kolem frontmana Kata oslavuje prací. Pod vedením režiséra Jana Kellnera natáčí klip k singlu Dokonalej zločin z aktuální desky Made in Strašnice.

Vedle toho také v polovině března odstartuje sérii komorních koncertů, kdy Katův rap poprvé v dějinách světa z mikrofonu zazní jen za klavírního doprovodu Jena Hovorky. Koncept s názvem Pragobřinkostroj fanouškům poprvé představí v úterý 15. března v pražské Malostranské besedě.

„Na tenhle nápad mě přivedla řada žádostí, abych se svými texty vystoupil bez hudebního doprovodu. Zpravidla se jednalo o literární večírky a podobně, ale i přesto to mé od přírody stydlivé povaze přinášelo dost pocení navíc,“ popisuje Kato.

A tak přišel na svět koncept Prago Union textů v doprovodu nefalšovaného klavírního křídla. Kato tak bude své texty recitovat po boku Jena Hovorky, klávesisty Prago Union, takže nějaké velké sehrávání nebylo na pořadu dne. Jen místy přispěje i svým beatboxem & jinými klapkostroji. V proměněném doprovodu pro Katovu lyriku zazní i odkazy na hiphopové klasiky jako Pete Rock, J Dilla a jiné.

Po zastávce v Praze budou následovat další. Již 17. března v Jazz Club v Havířově, 24. března v Papírně v Plzni, 26. března v ArtBaru Druhý Pád v Brně a 21. dubna v Kafé v kině ve Veselí nad Moravou.

Tagy: