ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28612 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Prago Union slaví dvacáté narozeniny deskou Příduhned…

0 jsk 26.8.2022

Pražská hiphopová kapela Prago Union vydala v pořadí osmé studiové album. Deska s názvem Příduhned… vychází pouze rok a půl po předchozím albu Made in Strašnice, za které byla kapela nominována na cenu Anděl.

Fanoušci na novince najdou hned dvacet nových písní. Jejich množství reflektuje počet let kapely na scéně. Oslavy dvacátých narozenin vyvrcholí na podzim mimořádným turné, které bude připraveno speciálně k tomuto jubileu. Více Prago Union odtajní v průběhu září.

Album Příduhned…vzniklo v novém studiu, kam Kato přesídlil z maringotky. Na novince je dobře patrná nová energie i radost ze života. „Vstoupil jsem do nového šťastného období. Potkal jsem osobu, která zapříčinila vznik dvou písniček a těch osmnáct dalších už šlo potom skoro samo,“ vypráví Kato o natáčení alba Příduhned….

Samotné vydání desky předznamenal temný singl Marná, který pojednává o nesmyslných válkách s drogami. „Tohle téma jsem chtěl dlouho zpracovat a teď jsem to konečně udělal. Nemyslím si, že jde o největší hitovku alba. Jako první singl jsem ho do světa poslal samostatně z toho důvodu, že jsem chtěl, aby tohle téma dostalo dostatečný prostor a nezapadlo. Každopádně ale doufám, že na albu nezapadne nic,“ vysvětluje Kato.

(foto: Ondřej Skořepa)

Tagy: