ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13964 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Potvrzeno: Black Sabbath jsou zpět v původní sestavě

0 Redakce 12.11.2011

To, co se od včerejší tiskové  konference v Los Angeles očekávalo, se stalo skutečností. Legendární britská hardrocková kapela Black Sabbath ohlásila návrat. Stalo se tak pět let po jejím rozpadu.

Na tiskové konferenci v losangeleském klubu Whiskey A-Go-Go oznámili muzikanti ve vybranou chvíli – 11. 11. 2011 v 11.11 hodin pacifického času, že na příští rok chystají velké comebackové turné a chtějí nahrát nové studiové album, první v originální sestavě po třiatřiceti letech. Jeho producentem bude Rick Rubin.

Black Sabbath se vrátí  v původní sestavě, tedy Ozzy Osbourne (zpěv), Tony Iommi (kytara), Geezer Butler (baskytara) a Bill Ward (bicí). Všichni čtyři se tiskové konference zúčastnili.

Black Sabbath vznikli v roce 1968 v anglickém Birminghamu. Do současnosti prodali více než 15 milionů alb, přičemž to poslední nahrané v původní sestavě se jmenuje Never Say Die a vyšlo v roce 1978. O rok později odešel Ozzy Osbourne, jenž se vydal na sólovou dráhu. Několikrát se pak do skupiny vrátil, absolvoval s ní krátká turné, ovšem nikdy společně nenahráli další regulérní studiové album.

JŠp