ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10776 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Posledního Pottera předchází dobré kritiky

0 Redakce 8.7.2011

Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 je prý s přehledem nejlepším filmem z celé série o čarodějnickém učni. Nijak nepřekvapuje, že to prohlašuje představitel hlavní role Daniel Radcliffe, ale za pravdu mu dávají první recenze v britských listech. Snímek režiséra Davida Yatese bude mít v tuzemských kinech premiéru 14. července. Pražské kino IMAX začne promítat už minutu po půlnoci.

Film uzavírá ságu deset let poté, co byl natočen její první film, a čtyři roky poté, co vyšel poslední knižní díl čarodějnické série J. K. Rowlingové. Je to první snímek v sérii, který byl natočen také ve 3D.

"Je oslňující a napínavý ještě předtím, než příběh dosáhne monumentálního vrcholu v souboji statečného sirotka a beznosého padoucha Voldemorta v podání Ralpha Fiennese," napsal bulvární The Sun a vůbec se při tom neohlížel na to, že studio Warner Brothers uvalilo embargo na novinářské recenze do pátečního rána.

Minulý díl byl natočen píše v matných barvách. Tentokrát režisér Yates chtěl, aby snímek byl barvitější, včetně závěrečných bitevních scén. Místy prý připomínají bitevní výjevy z Pána prstenů. Za své při nich vezmou kulisy Bradavic, ve kterých se natáčely všechny dosavadní filmy.

Podle The Daily Telegraph je zřejmě největším triumfem druhé části Relikvie smrti schopnost překonat nedostatky předlohy J.K. Rowlingové. Podle London Evening Standard jsou skutečnými hvězdami filmu armády techniků. "Vytvářejí skutečné kouzlo a jsou možná posledním britským průmyslem," podotkl list, který oceňuje herecký tým snů od Jima Broadbenta po Helenu Bonhamovou Carterovou.

Skalní potterovští fanoušci čekali několik dnů v centru Londýna na své idoly. Na Trafalgarském náměstí před čtvrteční londýnskou premiérou již od začátku týdne tábořily stovky lidí z celého světa.

rwi