ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15288 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Poslední sbohem Monty Pythonů se objeví živě na plátnech českých kin

0 Richard Winter 28.4.2014

Společné vystoupení pěti žijících členů skupiny Monty Python, jejich první od roku 1982 a údajně poslední vůbec, bude 20. července živě přenášeno do 1500 kin na světě včetně České republiky.

„Díky úžasnému vynálezu pohyblivých obrázků přichází Poslední noc Monty Pythonů do kina blízko vás. Vytáhněte své zauzlované kapesníky a zahřejte ještě jednou svůj mozek při posledním uplakaném, legračním, bouřlivém a skandálním sbohem pěti zbývajícím Pythonům, jejichž vtipy se chystají odejít do důchodu. Na velkém plátně, v HD,“ vzkázali fanouškům členové Monty Python.

Diváci se nemusí bát, že by skečům v angličtině neporozuměli, přímý přenos totiž bude opatřen českými titulky. Ředitel Aerofilms Ivo Andrle připomíná, že distribuční společnost pojí se skupinou Monty Python speciální vztah: “Terry Jones i Terry Gilliam několikrát navštívili naše oblíbené kino Aero a Gilliam se dokonce stal kmotrem našeho filmového obchodu Terryho ponožky. Jsme velmi rádi, že jako distributor nyní můžeme zprostředkovat českým a slovenským divákům v kinech poslední společnou show Monty Python. Určitě to bude bžunda,” těší se Andrle na show, která podle členů skupiny prolomí veškerý moderní strach z urážek a nekorektnosti.

Pythoni slibují, že do programu zařadí převážně své nejpopulárnější scénky „v naději, že už je lidé zapomněli.“ „Nebude chybět ani slavná scéna s mrtvým papouškem, naopak diváci se nedočkají Ministerstva švihlé chůze. John Cleese má totiž protézu kolena a kyčle,“ říká k programu Jan Noháč z Aerofilms.

K návratu byli Pythoni podle vlastní slov vedeni snahou pomoci Terrymu Jonesovi splatit hypotéku. „Mohla by to být poslední šance,“ uvedl Eric Idle. Podle Terryho Gilliama se není třeba obávat, že by náročný komediální výstup skupiny sedmdesátníků mohl skončit tragédií: „U pódia budou připraveny týmy zdravotníků.“

Tagy: