ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14819 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Poslední party v londýnské Astorii

0 Redakce 24.12.2008

Pověstný klub Astoria zavře své dveře nadobro. Poslední koncert v jednom z nejslavnějších hudebních podniků v Londýně je plánován na 15. ledna.

Astoria vznikla na místě bývalého nevěstince. V roce 1927 zde bylo otevřeno kino. A v roce 1976 byla budova přestavěna tak, aby se zde mohla konat také divadelní představení. Dlouhá léta pak sloužila exkluzivně jako hudební klub. Sál s kapacitou pro 2000 diváků se stal místem, kde vystupovali někteří z nejslavnějších interpretů na rockové scéně počínaje Nirvanou, U2, Red Hot Chili Peppers, System Of A Down, Megadeth, Slipknot a Rage Against The Machine, současnými hvězdami Coldplay po Jimiho Hendrixe, Davida Bowieho a The Rolling Stones.

Radiohead zde dokonce natočili koncert, který vydali v roce 1994 na VHS s názvem „Live at the Astoria“.  Pod stejným jménem vyšlo i DVD amerického kytaristy Steva Vaie. A britská progresivní formace Marillion zde v roce 2004 natočila materiál pro DVD Marbles On The Road.      

V roce 2006 byla Astoria prodána firmě Derwent Valley Central, která plánovala přestavit její prostory na obchody, byty a kanceláře a využít nárůst cen nemovitosti před blížící se Olympiádou v roce 2012 v Londýně. Plány se ovšem změnily a Astoria bude zbořena, kvůli železničnímu projektu. Bývalý starosta Londýna Ken Livingstone potvrdil, že budova „nemůže být zachráněna”. Neuspěla ani kampaň „Save the Astoria”, kterou před časem rozjeli dva studenti.

Poslední večer v Astorii bude samozřejmě speciální. Poprvé po čtrnácti letech se do Londýna vrací Manumission se svou novou klubovou show. Zatím se neví, v jaké sestavě se předvedou, ale už se proslechlo, že předvedou fúzí rocku a dance. Vlivem okolností musí Atoria definitivně ukončit svůj provoz do 19. ledna.