ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15907 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Poslední lovec čarodějnic dorazí do tuzemských kin 22. října

0 Richard Winter 14.10.2015

Do tuzemských kin 22. října dorazí hvězdně obsazený film Poslední lovec čarodějnic. Hrají v něm Vin Diesel (filmová série Rychle a zběsile), Elijah Wood (trilogie Pán prstenů, Hobit: Neočekávaná cesta), Rose Leslie (Hra o trůny, Panství Downtown) a Michael Caine (trilogie Temný rytíř, Interstellar).

Obsazení filmu doplňují Ólafur Darri Ólafsson (Walter Mitty a jeho tajný život, Temný případ), Julie Engelbrecht (Rudý baron, Rampelník) a Isaach de Bankolé (Casino Royale). Režisérem snímku je Breck Eisner (Podivní, Sahara), který ho natočil podle scénáře Coryho Goodmana (Kazatel), Matta Sazamy a Burka Sharplesse.

Poslední lovec čarodějnic se odehrává v detailně promyšleném fantastickém světě za hranicemi naší každodenní všednodennosti. Film zve diváky na návštěvu komplikovaného mýtického vesmíru, který je přecpaný šokujícím násilím, nepředstavitelně zrádnými skutky a nezapomenutelnými hrdiny. Není náhodou, že se hlavní role Posledního lovce čarodějnic Kauldera ujala světová akční hvězda Vin Diesel.

Inspirace pro postavu několik století starého strážce lidského světa, který v boji proti temným silám přišel o rodinu, přátele a možná i naději, vzešla z Dieselovy vášnivé záliby ve fantasy stolních hrách – konkrétně z jeho dvacetileté fascinace populární deskovou hrou Dungeons & Dragons u nás známé také jako Dračí doupě. „Odjakživa mě lákalo zahrát si v akčním fantasy filmu,“ říká. „Před pěti lety jsem se seznámil se scénáristou Corym Goodmanem, okamžitě jsme si padli do noty díky Dungeons & Dragons a hned jsem od něho dostal skvělý scénář o jednom lovci čarodějnic.“

Tvůrci se shodují, že Dieselovo odhodlání a pozornost, jakou věnuje detailům, nemá mezi herci obdoby. O příběhu Posledního lovce čarodějnic přemýšlel nonstop sedm dní v týdnu a kolegům producentům pomohl stvořit pro svého hrdinu Kauldera svět plný fantastických překvapení. „Vymýšlením nové mytologie jsme strávili spoustu času,“ potvrzuje Goodman. „Poslední lovec čarodějnic nevznikal podle žádné knížky ani komiksu, takže jsme měli o to víc práce. Stalo se pro nás výzvou představit si celý svět od úplných základů.“

Čarodějnice většinou bývají v příbězích vykreslené jako oběti fanatických procesů proti údajnému kacířství. Za čarodějnictví může být označeno cokoliv, co se vymyká tradičnímu pojetí víry. Bohatá mytologie Posledního lovce čarodějnic ale vrhá na protagonistky úplně jiné, nové světlo. Podle ní byla rasa čarodějnic na světě dříve než lidstvo. Nadpřirozenou sílu a schopnosti odjakživa čerpala ze čtyř elementů: země, vody, vzduchu a ohně. Když přišli lidé, místo uctívání začali přírodu zotročovat, takže se mezi nimi a čarodějnicemi nevyhnutelně rozhořel konflikt, který nakonec zažehl dlouhou a krutou válku. Během ní čarodějnice dokonce uvrhly na svět mocnou středověkou kletbu. Morová rána, kterou dnes známe jako Černou smrt, vyhubila až 60 procent lidské populace.

Charisma Vina Diesela se stalo klíčovým rysem hlavního hrdiny. Kaulder je poslední přeživší bojovník z válečnického řádu Sekery a kříže, společenství založenému proto, aby udrželo čarodějnictví pod kontrolou. Protože je Kaulder nesmrtelný, má velkou taktickou výhodu v boji, ale současně trpí osamělostí. „Je díky tomu hrozivým válečníkem, protože se nebojí smrti ani žádného zranění,“ vysvětluje Diesel. „Ale musí pokračovat, i když už nechce. Osm století je příliš dlouhá doba na život.“ Pojetí nesmrtelnosti pro hlavního hrdinu vidí tvůrci především jako prokletí, než dar.