ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7397 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Portál Hithit rozdělil umělcům první milion korun

0 Redakce 19.4.2013

Milion korun je pro někoho významná částka, pro dalšího drobné. Pro kreativní lidi, umělce, řemeslníky, pracovníky ve veřejném sektoru to bezesporu jsou velké peníze, které jim pomůžou vydat knihu, desku, uspořádat výstavu, postavit kavárnu, letní kino. Crowdfundingový portál Hithit.cz právě jim rozdělil první milion korun od jejich fanoušků a po pěti měsících provozu dokázal, že crowdfunding, nebo-li hromadné financování bude fungovat také v Česku.

„Je to významný okamžik, který snad přesvědčí pesimisty, že crowdfunding může fungovat nejen v Americe, případně na západ od našich hranic. Je vidět, že i u nás je silná skupina lidí, kteří rádi podpoří vznik zajímavého, smysluplného nápadu a předplatí si ho,“ říká Pavel Eichler, spolumajitel serveru Hithit.cz a „lovec projektů“.

Od konce listopadu, kdy Hithit.cz začal v Česku fungovat, fanoušci podpořili vznik tří hudebních alb (Xavier Baumaxa (nasnímku), Vladimir 518, Iamme Candlewick), turné jazzové skupiny Vertigo, realizaci hudebního konceptu pro děti Malý muzikant, letní kino v Praze na Smíchově, výstavu výtvarníka a tatéra Musy, dokumentární film o vozíčkářích On The Road a knihu Metrovagonmash.

Tagy: