ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6100 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Porta oslaví padesát let

0 Redakce 21.6.2016

50. ročník Porty se uskuteční již o víkendu v Lesním divadle v Řevnicích. Objeví se na ní 30 vítězů minulých ročníků a samozřejmě proběhne i soutěž  o sošku Porty 2016.

Hosté 1967 -2015 jsou Spirituál jvintet, Fešáci, Wabi Daněk, Kamelot, Samson Lenk, Pavel Žalman Lohonka, COP, Robert Křesťan, Nezmaři, Epydemye, Zelenáči, Vojta Kiďák Tomáško, New Rangers, Pacifik a mnoho dalších hvězd české folkové scény. Tři dny se bude v Řevnicích zpívat až do ranního kuropění.

Pro vítěze posledních ročníků je to skvělá příležitost postavit se do jedné řady s bardy naší folkové a country scény.

V samotné soutěži vystoupí 18 kapel a interpretů, kteří se probojovali do finále Porty z šestnácti oblastních kol v České republice a další dva z řevnického semifinále. Soutěž dává příležitost začínajícím skupinám a je určena především pro žánry folk &country, písničkáře, bluegrass, trampské ale i blues.

V průběhu několika desetiletí festivalem Porta prošla většina skupin, muzikantů a osobností, kteří dnes reprezentují českou folk & country scénu.

Letos se budou udělovat i  Zlaté Porty, což je ocenění za přínos v žánru, nebo pro samotný festival Porta.  V minulosti získali Zlaté Porty např. Karel Plíhal, Jarek Nohavica, Wabi Daněk, Spirituál Kvintet, Pacifik a mnoho dalších osobností tohoto žánru. Na Portě se také pokřtí jubilejní CD a DVD Porty a dojde i na krájení padesátiletých dortů.

(foto: porta-festival.cz)

Tagy: ,