ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13461 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Porsche nenese odpovědnost za smrt Walkera a Rodase

0 jsk 8.4.2016

Kalifornský soud zamítl žalobu, kterou v roce 2014 podala na automobilovou společnost Porsche vdova po Rogeru Rodasovi pro údajnou odpovědnost za smrt manžela a jeho kamaráda, herce Paula Walkera (na snímku). Ti zahynuli při nehodě automobilu známé značky 30. listopadu 2013.

Kristine Rodas v žalobě tvrdila, že smrt obou mužů způsobila vadná mechanika a design vozu 2005 Porsche Carrera GT. Auto podle ní nemělo dostatečnou ochrannou mřížku či bezpečnostní prvky v nádrži, které by zabránily vznícení benzinu. Kromě toho uvedla, že havárii způsobilo selhání nápravy automobilu. Od společnosti žádala blíže nespecifikované odškodné.

Soudce Philip S. Gutierrez však rozhodl, že ani pro jedno z tvrzení neexistuje dostatek důkazů, a žalobu zamítl. Automobilku zažalovaly i Rodasovy děti, Walkerova dcera i jeho otec. Zástupci Porsche všechna obvinění odmítli.

Walker a Rodas se v den tragédie zúčastnili charitativní akce pořádané v prostorách jejich společného obchodu. Porsche Carrera GT mělo podle jednoho ze svědků problémy a selhával mu motor, tak se  Rodas rozhodl, že se půjde projet a zjistí, v čem je problém. Zavolal i Walkera, který již byl na odchodu. Při návratu však 460 metrů od obchodu havarovali. Rodas údajně ztratil kontrolu nad vozidlem, které narazilo do stromů, sloupu pouličního osvětlení a následně začalo hořet.

Tagy: